Атлетико Мадрид загуби от Севиля като гост с 0:1 и титлата в Испания изведнъж стана съвсем достижима за грандовете Реал и Барселона. Преди три месеца никой не би заложил и стотинка на такъв сценарий, след като Атлети на Диего Симеоне влезе в новата 2021 г. с аванс от 10 точки пред конкурентите.

След поражението в Севиля преднината вече е само 3 т., а в понеделник вечер може да стане 1, ако Барселона очаквано победи у дома Валядолид в последния мач от 29-ия кръг.

Атлетико изпусна много положения да вземе поне точка в Севиля, но бе посечен от гола на аржентинеца Маркос Акуня в 70-ата минута. Неговият сънародник Лукас Окампос изпусна дузпа още в 6-ата минута, а Луис Суарес, Анхел Кореа и Марио Ермосо имаха златни шансове за лидера. Особено фрапиращ бе пропускът на Кореа в последните минути, който можеше да донесе точката на Атлетико.

При попадението на Акуня споровете бяха големи. В атаката преди него играч на Севиля спря топката с две ръце при опит тя да бъде изчистена. ВАР се намеси, но отсъди, че случилото се е било твърде далеч от самия гол - 38 секунди по-рано. Въпреки че именно отнетата топка при този инцидент остана във владение на домакините и те развиха атаката, от която реализираха.

Спорно, а и не бе единствената ситуация за полемики. В края Атлетико поиска и дузпа, но твърде леко ситуацията бе подмината от рефера Хил Мансано.

Така тимът на Симеоне остава първи с 66 точки, на 3 пред втория Реал. Барселона е с 62, но и мач по-малко. Четвъртият Севиля вече има 58.

В оставащите девет кръга лидерът ще срещне Барса навън (9 май), но има и визити на тежки места като стадионите на Бетис и Атлетик (Билбао).

Каталунците гостуват на Реал в събота в Ел Класико, но извън този двубой и домакинството на Атлетико, програмата им изглежда най-приемлива от трите конкурента. Реал има гостуване в Билбао и домакинство на Севиля, а и още е в Шампионската лига като в следващите 10 дни се задават два тежки мача с Ливърпул там.