Рафаел Надал приключи участието си в Бризбън след отлагане на четвъртфиналите и по този начин не успя да стигне до мач с Григор Димитров в следващата фаза.

Испанецът загуби страхотен мач срещу представителя на домакините Джордан Томпсън със 7:5, 6:7(6), 3:6.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ НА НАДАЛ ВИЖТЕ ТУК>>>

Световният №55 Томпсън спаси три мачбола във втория сет и се пребори за една от най-големите победи в кариерата си. Битката продължи близо три часа и половина.

Въпреки загубата Надал може да е доволен от цялостното си представяне на турнира, като записа победи над Доминик Тийм и Джейсън Кублер. Като за година без професионален тенис нивото му беше достатъчно добро.

Показа го и в първия сет на днешния мач, като го измъкна след пробив в края за 7:5, спечелвайки четири от последните пет гейма.

Втората част мина без пробиви, въпреки че Рафа изпусна три възможности при 2:1, а при 5:4 не успя да реализира и мачбол на сервис на съперника. Последва драматичен тайбрек, в който Надал водеше с 6:4 и не успя още два пъти да спечели завършваща точка. Вместо това Томпсън обърна за 8:6 точки.

В третата част австралиецът постигна пробив за 3:1, а след 4:1 Рафа поиска медицински таймаут и бе прегледан в съблекалнята. След връщането си не успя да промени статуквото, като Томпсън сервираше достатъчно добре и взе победата.

Утре австралиецът ще играе третия си мач срещу Григор Димитров, като и двамата до момента имат по една победа. Тази за българина бе по-скорошна и дойде през 2022-а в Индиън Уелс.