Манчестър Юнайтед постигна минимална победа с 1:0 срещу Уест Хям на "Олд Трафорд" в среща от 29-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят противопостави втория и петия в класирането и се очакваше да е много интересен, но дефанзивният подход на "чуковете" доведе до малко голови положения пред двете врати.

Дейвид Мойс избра да се защитава на стадиона, на който наслед Сър Алекс Фъргюсън като мениджър и го стори успешно през първото полувреме, но в началото на второто Крейг Доусън си отбеляза автогол след изпълнение на ъглов удар от Бруно Фернандеш. Това се оказа и единственото попадение в двубоя.

"Чуковете", които бележат изненадващ прогрес през този сезон, не отправиха нито един удар през първото полувреме и започнаха да атакуват едва след като изостанаха в резултата.

"Червените дяволи от своя страна се затрудняваха със защитния блок на съперника, но след попадението опитаха да се възползват от отворилите се пространства. Мейсън Грийнууд нацели гредата при бърза атака за най-големият пропуск.

Двата отбора повториха резултата от турнира за Купата на Англия, където се изправиха преди малко повече от месец. Тогава единственото попадение падна след продължения.

Победата е 16-а за Манчестър Юнайтед от началото на сезона и носи актив от 57 точки. Те обаче са твърде малко спрямо лидера Манчестър Сити, който с изигран мач повече е със 71 точки. "Червените дяволи" продължават да водят на третия Лестър с една точка, след като "лисиците" разгромиха дънната риба Шефийлд Юнайтед с 5:0.