Ювентус взе минимална преднина срещу Фиорентина в полуфиналите за Купата на Италия. “Бианконерите” се измъкнаха от адската атмосфера във Флоренция след автогол на резервата Лоренцо Венути в добавеното време на “Артемио Франки”, за да си осигурят победа с 1:0 преди реванша в Торино.

Репортаж от двубоя може да гледате тук.

Юве излезе със стартов състав със средна възраст 25 години и 56 дни - най-младият във всички турнири за отбора в последното десетилетие. На трибуните пък бе местният идол Габриел Батистута.

Феновете на “виолетовите” посрещнаха подобаващо доскорошния си любимец Душан Влахович, който разби сърцата им, преминавайки в торинския тим през зимата. Сърбинът бе освикрван мощно още от загрявката, а след това отношението към него не се промени по време на мача, когато обидите се засилиха още повече.

Рикардо Сапонара отправи първия точен удар в мача 10-ата минута, но той бе уловен от Матиа Перин. Десетина минути по-късно именно Перин сътвори опасна ситуация пред собствената си врата, когато подаде лошо към Данило, а Джакомо Бонавентура пресече паса, но после се подхлъзна.

В 25-ата минута на мача Фиорентина получи добра възможност посредством свободен удар, който бе изпълнен от Кристиано Бираги, а той прати топката над гредата. Като цяло “Ла Виола” имаше повече положения преди почивката, като в 40-ата минута Лукас Торейра отправи опасен удар, преминал покрай вратата.

В самото начало на втората част Иконе се освободи от Де Шилио с чудесно докосване, но стреля в гредата.

Душан Влахович сам създаде опасност след малко повече от 50 минути футбол, опитвайки да прехвърли доскорошния си съотборник Терачиано, който все пак успя да избие топката със сетни сили. Сърбинът обаче до такава степен бе затруднен, че често се връщаше до средата на терена, за да играе с топката.

В крайна сметка обаче не той бе замесен в единствената голова ситуация за вечерта, която дойде в добавеното време.

Куадрадо центрира от десния фланг в 92-ата минута, Миленкович изчисти топката с глава, след което тя се отби във Венути, за да се оплете в мрежата за 0:1.