Атлетик (Билбао) изхвърли Барселона на четвъртфинал за Купата на Краля след 1:0 на "Сан Мамес".

Баските постигнаха драматична победа след гол в 93-ата минута на нападателя Иняки Уилямс и последваха примера на Реал (Сосиедад), който по-рано днес изненадващо отстрани Реал (Мадрид) след 4:3 на "Бернабеу".

Така за първи път от 10 години финалът за Купата в Испания ще е без участието на Барса и Реал. Нещо повече - без тях ще са и полуфиналите, на които се класираха още Гренада и втородивизионния Мирандес.

Разочарованието е огромно за Барселона, която се намира в криза след уволнението на Ернесто Валверде и е разкъсвана от скандала между Лионел Меси и Ерик Абидал.

Барса изпусна купища положения в хода на мача и може да съжалява много, че не си тръгна с успеха, но баският им съперник заслужи победата с много битка и себераздаване, което е запечатано в историята на този отбор.

Развоят бе подобен на първия мач между тези два клуба през сезона, когато Ариц Адурис вкара в края със задна ножица за победата на "лъвовете".

Този път битката беше още по-ожесточена и доведе до цели девет жълти картона, като шест от тях бяха за гостите. Дори индивидуалната класа на Лео Меси не достигна на отбора на Кике Сетиен да стигне до крайния успех, въпреки че ажентинският гений имаше своите фантастични отигравания.

Срещата започна зрелищно и Барселона направи два значими пропуска чрез Анцу Фати. Първият му удар бе неточен, а вторият бе блокиран от Унай Нунес непосредствено пред гол линията.

Билбао вкара попадение в десетата минута чрез Инаки Уилямс след изпълнение на корнер, но то правилно бе отменено заради засада.

В 31-ата минута чутовна грешка на Тер Щеген доведе до удар на Раул Гарсия, който мина встрани.

В 56-ата минута Меси даде фамозен пас към Де Йонг, но атаката завърши с грозна симулация на младия холандец и пореден жълт картон.

В 88-ата минута Лео Меси направи огромен пропуск и не успя да донесе победа в редовното време след хубав пас на Артур. Ударът на аржентинеца отблизо попадна в обсега на вратаря.

Така се стигна до 93-ата минута, когато Инаки Уилямс засече центриране от дясно и почти незабележимо насочи топката в десния ъгъл на Тер Щеген. Германският страж не помръдна, а Барса официално бе в нокаут.