Полуфиналистът от миналото издание на Шампионска лига - Аякс, отново ще бъде част от груповата фаза на турнира.

Холандският шампион победи с 2:0 кипърския АПОЕЛ и след 0:0 в Никозия преди седмица, успя да продължи напред.

Успехът обаче дойде по-трудно от очакваното, но причината не бе играта на холандците, а многото им пропуски в атака.

Игровото предимство на домакините бе огромно, а гостите от Кипър отправиха само един немощен удар във вратата, при това в добавеното от съдията продължение.

Аякс обаче не бе сигурен в крайния успех до 80-ата минута, когато Душан Тадич вкара успокоителния гол за 2:0.

Сърбинът получи чудесен пас от 36-годишния ветеран Клаас-Ян Хунтелар и с мощен диагонален шут реши всичко в сблъсъка.

Първият гол в мача падна в края на първата част, когато новото мексиканско попълнение Едсон Алварес с глава засече отличното центриране на Хаким Зиех.

През останалата част действията се развиваха изцяло в половината на АПОЕЛ.

Кипърците се бяха окопали отзад и дори не опитаха да атакуват, когато изоставаха в резултата.

А Аякс изпускаше положение след положение, главно чрез Хунтелар. Той все пак вкара през втората част, но тогава пък се намеси ВАР и отмени попадението.

В крайна сметка всичко завърши добре за Аякс и холандският гранд съвсем логично ще е част от груповата фаза и ще опита да повтори миналогодишния невероятен сезон.

Отборите на Славия (Прага) и Клуб Брюж оформиха пълният списък на участниците в груповата фаза.

Чехите победиха ЧФР Клуж с 1:0 и с общ резултат 2:0 изхвърлиха румънците.

Белгийският Клуб Брюж пък се наложи над австрийския ЛАСК Линц с 2:1 и с общ резултат 3:1 намери място сред най-добрите 32 на континента.

Жребият за груповата фаза е утре от 19 ч българско време.