Аякс спечели убедително голямото дерби на холандския футбол срещу Фейенорд - 4:0 на "Йохан Кройф Арена".

Така домакините си върнаха подобаващо за унизително 2:6 от миналия сезон, като го направиха още през първото полувреме, в което паднаха всичките голове.

Аякс откри още във втората минута, когато Хаким Зиех завърши бърза триходова комбинация. Вратарят се намеси, но топката въпреки това влетя във вратата.

Вторият гол падна в седмата минута. Защитникът Николас Таляфико получи в наказателното поле от Давид Нерес и още с второто си докосване не остави шанс на Кенет Вермеер.

Класическият резултат бе оформен от самия Нерес в 37-та минута след хубав извеждащ пас на Душан Тадич и не добро излизане на Вермеер.

Последният четвърти гол бе дело на Дони ван де Беек, който отблизо с глава вкара в 40-та минута.

През второто полувреме полуфиналистът в Шампионска лига намали темпото и не вкара нови попадения.

С успеха си Аякс вече има 26 точки и дръпна с шест на върха спрямо втория АЗ Алкмаар, който днес постигна впечатляваща победа с 4:0 като гост на ПСВ Айндховен, с който вече са с равни точки - по 23.