Челси взе трудна, но сладка победа на стадион, на който загуби с 0:3 през миналия сезон.

Става дума за гостуването на Уотфорд, където "сините" победиха с 2:1 в среща от 19-ия празничен кръг на Висшата лига.

Двете попадения за победителите донесе суперзвездата Еден Азар, който продължава да потвърждава с играта си, че се намира в страхотна форма.

Белгийският национал има четири гола в последните четири мача и собственоръчно води атаката на лондончани с нестандартните си отигавания и завидна ефективност пред противниковата врата.

Мачът със стършелите бе белязан от много интересно продължение на първото полувреме, в което паднаха две попадения. Първо Азар се разписа след лековато изгубена топка от играч на противника и хладнокръвен финт срещу вратаря преди печелившия удар.

В ответната атака обаче след заучено изпълнение на корнер Андреас Перейра вкара фантастично попадение с воле, което нанесе извън рамките на наказателното поле - 1:1.

Втората част бе още по-динамична и Уотфорд игра много силно. Можеше да получи дузпа в 57-та минута за нарушение на Давид Луис, но сигнал не последва. По ирония на съдбата Челси получи в ответната атака такава. Азар получи пас зад защитата и вратарят Бен Фостър излезе, за да го засече с тяло, като го събори. Потърпевшият изпълн и вкара за 1:2.

После Челси започна да владее много умело топката продължително и рядко я даваше на съперника. Все пак Уотфорд стигна до изгодни ситуации с удари от средна дистанция, но те бяха неточни. Пред Челси се откри голям шанс за Вилиан, чийто удар мина на сантиметри от гредата.

В крайна сметка грешките на домакините им струваха много и те остават на девета позиция с 27 точки. Челси задмина Арсенал и вече е четвърти с 40 пункта.