Челси и Ливърпул оправдаха очакванията за страхотно дерби в седмия кръг на Висшата лига.

Срещата завърши 1:1, а секунди преди края брилянтен гол на Даниел Стъридж от дистанция донесе точката за "мърсисайдци".

В 25-а минута Еден Азар в повторение на двубоя между двата отбора преди дни, отново попари съперника след фантастична асистенция на Матео Ковачич.

Срещата бе тактическа битка от тежка категория между двама добри мениджъри, които се засипаха от похвали още преди първия съдийски сигнал.

Ливърпул бе по-активният отбор и изпусна няколко чисти положения - две от тях бяха белязани от изчиствания от гол линията. Джердан Шакири също направи голям пропуск. Двамата най-скъпи вратари в света - Алисън и Кепа, се отчетоха със страхотни спасявания.

Челси игра на контраатаки и заслужено поведе с една брилянтна такава. Но и изравнителният гол беше шедьовър. Стъридж го постигна в 89-а минута с фантастичен шут с първото си докосване след влизането си в игра.

Ливърпул остава втори в класирането с 19 точки - равен актив с Манчестър Сити, но по-слаба голова разлика. Челси е трети със 17 пункта и може да съжалява, че не се настани в компанията на върха.