Българският вратар Димитър Евтимов може да получи шанс да играе на митичния "Уембли", след като неговият Бъртън Албиън сензационно елиминира Мидълзбро с 1:0 като гост в четвъртфинал за Купата на лигата.

Стражът на националния отбор остана резерва в мача, като на вратата бе Брадли Колинс, който е под наем от Челси.

Битката за титулярно място обаче е гореща и е вероятно през януари, когато са полуфиналите на разменено гостуване в турнира, то отново да е за българина.

Именно Евтимов бе герой в надпреварата при елиминирането на елитния Бърнли и втородивизионния Нотингам в предишните кръгове.

Ако успее и на полуфиналната фаза, тимът от третото ниво на английската игра ще стигне финал на "Уембли", като мачът е в края на февруари.

Дотогава контрактът на Евтимов ще е изтекъл (той е до края на януари), но индикациите са, че мениджърът Найджъл Клъф (на основната снимка) иска той да бъде продължен.

И там може да видим българин за първи път от август 2011 г., когато Димитър Бербатов игра за Манчестър Юнайтед срещу Манчестър Сити в мача за трофея "Къмюнити шийлд" (3:2).

Куриозно, Евтимов почти сигурно ще види "Уембли" през 2019-а, ако продължава със силните си игри и остане част от националния отбор на България. Гостуваме на Англия на славната арена през септември догодина в евроквалификация.

Носителят на трофея в Купата на лигата - Манчестър Сити, също е на полуфинал и продължава да се надява да защити купата, след като елиминира Лестър с дузпи като гост (2:1).

Арсенал - Тотнъм и Челси - Борнемут са другите два четвъртфинала довечера.

Няма шанс Бъртън да избегне елитен отбор на полуфинала, тъй като всички останали в надпреварата тимове са от Висшата лига.

А ако съперник е Челси, мястото на Евтимов на вратата е сигурно. Колинс няма да има право да играе срещу тима, който го е преотстъпил...