Бившият ни младежки национал Едисон Йорданов няма да запази приятни спомени от снощния си мач в Лига Европа.

Той игра 90 минути за люксембургския Дюделанж, при очакваната загуба на тима с 0:2 от Олимпиакос.

Гостите смело бранеха вратата си в продължение на 66 минути, но гръцкият гранд успя да открие чрез Торосидис.

Така дойде 81-ата минута, в която главно действащо лице бе Йорданов.

Той опита да изчисти неточно центриране, което излизаше в аут. 25-годишният футболист обаче го направи доста нескопосано, вкарвайки топката в собствената си врата.

Комичното изпълнение обиколи доста световни медии, защото подобни голове се виждат рядко на такова ниво.

Вижте видео:

Въпреки загубата, играчите на Дюделанж са приемани като герои в страната, след като са първият тим от Люксембург, който играе в групите на европейски турнир.

Едисон Йорданов е твърд титуляр в тима, като взе участие и в трите мача от групите на турнира.

Той е роден в Рощок, в семейството на българин и германка. Йорданов е юноша на Борусия (Дортмунд) и има мачове за юношеските национални тимове на Германия, но впоследствие избира да грае за България, където записва 6 мача за младежкия тим.