Българският национален отбор по футбол разгроми Грузия с 4:1 и изпрати една от най-успешните си седмици в последните години.

За седмица представителният ни тим направи престижно 1:1 в дома на европейския шампион Италия, победи Литва у дома в световна квалификация, като завърши и с звучния успех над Грузия тази вечер.

Макар и в контрола, тази победа е най-убедителната за България в последните 8 години заедно с тази над аматьорите от Гибралтар с 3:0, отново в контрола, играна миналия ноември.

За последно националите ни разгромиха противник през октомври 2013-а, когато победиха Малта с 6:0.

Иначе отборът на България не бе вкарвал 4 гола в един мач от 46 двубоя насам, когато през септември 2016-а измъчено се наложихме с 4:3 над Люксембург, тогава с драматичен обрат в последните няколко минути на мача.

Днес макар Ясен Петров да направи много промени в състава си, отборът игра с настроение и показа страхотни неща. Видно бе, че двата положителни резултата и спечелените 4 точки са подействали добре на тима ни от психическа гледна точка.

Снимка: Bulphoto

Резултатът откри Тодор Неделев в 20-ата минута, когато изпълни перфектен пряк свободен удар с левия крак и не остави шанс на грузинския вратар.

До края на първото полувреме България продължи да атакува, като отбеляза още два гола.

Нова прекрасна атака накара грузинците да фаулират Димитър Илиев, а футболист №1 на България за последните две години се нагърби с изпълнението, като в типичния си техничен стил отбеляза за 2:0.

В самия край на първата част България направи преднината си класическа с технично изпълнение на Спас Делев, който отклони острото центриране на Тодор Неделев.

През втората част българското надмощие продължи, като дебютен гол с националната фланелка отбеляза бранителят Андреа Христов, който в 53-ата минута се разписа с глава.

За съжаление многото смени, които Ясен Петров предприе след 60-ата минута се отразиха на играта на родния тим, а неубедителни действия на Димитър Велковски в отбрана подариха топката на Зурико Давиташвили, който от няколко метра оформи крайното 4:1.