България не успя да спечели първа победа за календарната година след 2:2 срещу Унгария в предпоследния си двубой от квалификациите за Евро 2024.

В мач, който мина изцяло под сянката на баталните сцени пред стадиона.

Места в ложите заеха Йордан Лечков, Емил Костадинов и Атанас Караиванов, а Борислав Михайлов отсъстваше. Под вой от сирени на линейки и полицейски автомобили, гърмежи от бомбички и скандирания "Оставка", двубоят все пак започна навреме.

И завърши наравно - за нашите се разписаха Спас Делев и Кирил Десподов, а гостите стигнаха до точката с попадение в последната минута след автогол на Алекс Петков.

А напрежението отвън се пренесе и на терена, където съдията показа два червени картона - за Антов и Керкез.

С това равенство националите вече имат 3 точки, но остават все така на последното място в групата. До края на квалификациите има само още един мач - след 3 дни гостуваме в Сърбия.

С точката пък Унгария се класира на Евро 2024 и в крайна сметка маджарите си тръгват щастливи от София.

ГОЛ ЗА УНГАРИЯ: Гостите поведоха преди да са минали и 10 минути футбол, след като Мартин Адам засече безпощадно центриране на Доминик Собослоай от фаул от дясната страна на българското наказателно поле.

ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ: Спас Делев изравни реузлтата в 24-ата минута със силен удар от около границата на наказателното поле.

И нещо любопитно - въпреки че трибуните са затворени за фенове, има скромна унгарска агитка от десетина човека, които някак са намерили начин да влязат покрай баталните сцени пред стадиона.

БТА

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА БЪЛГАРИЯ: В 37 минута България остана с човек по-малко на терена. Валентин Антов си изкара втори жълт картон с грубо нарушение и заслужено бе изгонен от съдията.

Отменен втори червен картон: Само 2 минути по-късно и Илия Груев получи червен картон. След преглед с VAR обаче съдията промени мнението си и отмени изгонването, като вместо това показа жълт картон на унгарския играч за симулация.

Край на първата част в мач, който минава под сянката на баталните сцени в София.

БТА

Още с началото на втората част унгарците сериозно натиснаха домакините и направиха няколко огромни пропуска.

Червен картон за Унгария: В 57 минута Унгария също остана с 10 души на терена след червен картон за Керкез.

ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ: В 79 минута Кирил Десподов изработи дузпа след нарушение в наказателното поле и сам застана зад топката. Ударът му беше безкомпромисен - 2:1 за България.

АВТОГОЛ: Алекс Петков вкарва топката в мрежата в последната секунда - 2:2.