Български гол реши титлата на Примаверата в Италия - футболното първенство на страната за юноши до 19 години.

Героят се казва Никола Илиев, който с решителния си гол направи Интер шампион на Италия.

"Нерадзурите" победиха Рома с 2:1 след продължения във финала, а Илиев се разписа в 97-ата минута на мача.

Трябва да отбележим, че Илиев е на 17 и е с година по-малък от останалите момчета на терена, но въпреки това през целия сезон бе част от Примаверата на Интер.

Във финалния мач той остана на резервната скамейка, но се появи в 79-ата минута, когато Рома водеше с 1:0 след гол на Викар.

Минута след влизането на българина Интер изравни и прати мача в продължения, където дойдоха звездните мигове на Никола Илиев.

Първо той уцели гредата в 96-ата минута, а минута по-късно той направи страхотен рейд и двойно подаване със свой съотборник, след което по отличен начин залъга бранител и вкара решителния гол.

Това бе осми гол за Никола Илиев през сезона, в който той игра за Интер и в младежката Шампионска лига.

Илиев е юноша на Ботев (Пловдив), като още на 15 впечатли с качествата си и дори записа два мача в Първа лига, а бързо след това бе продаден в италианския гранд.

Това само затвърди невероятната пролет за българите в Италия, след като в началото на май Иван Андонов и Димо Кръстев бяха в основата на успеха на юношите на Фиорентина, които спечелиха Купата за тази възраст.