Николай Димитров и Георги Костадинов се разписаха в мача между Урал (Екатеринбург) и Арсенал (Тула) от осминафиналите за Купата на Русия.

Двубоят завърши наравно 2:2, а след изпълнение на дузпи, победата бе за Урал с 5:4.

И двамата бъглари по традиция бяха титуляри за отборите си, а мачът се разви чудесно за тях.

Още в 14-ата минута гостите от Арсенал ликуваха, а в прегръдките на своите съорборници бе Георги Костадинов. Той бе точен с глава след центриране на Сергей Тхачов.

Десет минути по-късно обаче резултатът бе равен, а точен за домакините бе другият българин на терена - Николай Димитров.

Шоуто в Екатеринбург продължи, а до края на полувремето двата тима вкараха по още едно попадение. Тхачов бе точен за Арсенал, а Отман Ел Кабир отново изравни за Урал от дузпа.

И двамата българи обаче не останаха до края на мача на терена. Николай Димитров бе заменен в 64-ата минута, а Георги Костадинов 20 по-късно.

Двубоят в крайна сметка се реши с дузпи, след които ликуваха домакините от Урал.

Утре в турнира се включва и Ивелин Попов, който има тежко гостуване на Спартак в Москва с неговия Ростов.