Вратарят Димитър Евтимов постигна престижна победа за самочувствие преди старта на официалните мачове със своя английски отбор Акрингтън Стенли.

Тимът от третото ниво на футбола на Острова победи с 2:1 Олимпик Марсилия в контрола, играна на неговия стадион "AJ Bell". Френският гранд е на лагер из Великобритания, като ще играе няколко проверки с местни тимове.

Евтимов остана на вратата през всички 90 минути и бе на високо ниво. Срещу него се изправиха Дмитри Пайе, Валер Жермен, Луис Густаво, Кевин Строотман, Флориан Товен, Нилс Нкуну и Бубакар Камара - всички големи звезди на френския отбор, воден от Андре Вилаш-Бояш.

Акрингтън поведе с голове на Шон Маконвил и Офранде Занзала преди почивката, а 16 минути преди края националът на Франция Товен намали.

В последните 5 минути Евтимов спаси удари отблизо на Строотман и Товен, за да запази преднината на своя отбор.

"Дими бе великолепен", призна мениджърът на Акрингтън Джон Коулмън.