Лудогорец победи втородивизионния Спортист (Своге) с 3:1 и продължи напред към осминафиналите в турнира за Купата на България. Това бе първият официален мач в българския футбол за 2021 година, а още този уикенд ще бъдат подновени и първенствата у нас.

Всъщност “орлите” трябваше да чакат няколко месеца, за да изиграят този двубой, след като останалите мачове от тази фаза на Купата се проведоха през октомври и ноември миналата година, но тогава в Лудогорец имаше множество заразени с COVID-19.

Бърнард Текпетей откри с гол от воле в 17-ата минута, когато имаше и доза шанс, защото топката тупна точно пред вратаря Ивайло Василев. Спортист изравни малко след началото на второто полувреме, когато Айкут Рамадан центрира от пряк свободен удар, а Деян Христов по прекрасен начин насочи топката с глава в мрежата с гръб към вратата - 1:1.

Текпетей отбеляза за втори път в мача след двойно подаване с Клаудиу Кешерю, като от десетина метра по диагонал вкара във вратарския ъгъл. Кешерю добави още един гол в 60-ата минута, когато се разписа на празна врата след шут на Кирил Десподов за 3:1.

В следващата фаза Лудогорец ще се изправи срещу Царско село в София.