Вердер (Бремен) оцеля в Бундеслигата след драматичен бараж срещу Хайденхайм, инфарктни последни минути и напрежение. Тимът завърши 2:2 като гост, което бе достатъчно след 0:0 у дома в първия мач, за да запази мястото си в германския елит.

Така треньорът Илия Груев, който е асистент в щаба на главния наставник Флориан Кофелт, и синът му Илия Груев-младши, който играе в тима, ще продължат да се състезават на най-високо ниво в германския футбол.

Вердер оцеля инфарктно, след като първият мач сочеше, че няма да е никак лесно срещу Хайденхайм - клуб с едва 13-годишна история.

Именно традицията и историята са на страната на славните "зелени" от Бремен, които са носители на европейски трофеи и са изпадали само веднъж в историята си - точно преди 40 години.

И сега не стана, с което Вердер ще започне 57-ия си сезон като елитен тим в първа Бундеслига. Това е рекорд и постижение №1 в германския футбол, като колосът Байерн има 56 първенства в елита. Трети е Хамбургер с 55, който не бе изпадал преди 2018-а, но тогава потъна пак след баражи.

В реванша Вердер поведе още в 3-ата минута след автогол на домакините, които изравниха в 86-ата и направиха нещата драматични.

В четвъртата минута на добавеното време Аугутинсон вкара за гостите и сякаш всичко бе решено, но дойде дузпа, потвърдена с ВАР, и Хайденхайм пак изравни.

Но това бе всичко и Груеви, както и град Бремен, празнуваха оцеляването.