Италия победи Саудитска Арабия с 2:1 в приятелска среща, която бе дебют на Роберто Манчини начело на Скуадра Адзура.

Джани Инфантино и Роберто Манчини

Снимка: Getty images

Мачът бе и първи за Марио Балотели с екипа на Италия от 2014-а насам.

Той се завърна по най-добрия начин, като успя да открие резултата в 21-та минута, вкарвайки своя 14-ти гол за националния тим.

Негов гол в началото на мач бе отменен, след което последваха няколко пропуска. Така се стигна до 21-та минута, когато Балотели се завъртя покрай трима противникови играчи и с добре насочен удар от дистанция успя да отбележи.

Голът на Марио Балотели

В 68-та минута желаният от доста топ клубове в Европа Андреа Белоти удвои резултата. Той засече центриране от корнер, което бе спасено от вратаря, но 24-годишният нападател успя да довкара при добавката.

В 72-та минута Саудитска Арабаия достигна до почетен гол при една от редките си атаки в мача. Яхиа Ал-Шехри се озова сам срещу вратаря след груба грешка на отбраната, премина го и отбеляза на опразнената врата.

Тимът на Саудитска Арабия ще участва в откриващия мач на Световното първенство срещу домакина Русия, докато за Италия предстоят контроли с Франция и Холандия и почивка, след като Скуадрата се провали и не се класира за Мондиала.