Голмайсторът на Барселона Роберт Левандовски е получил разтежение и няма да играе в следващите две седмици. Това означава, че той пропуска дербито с Реал Мадрид в четвъртък за Купата на Испания, както и шампионатната среща с Валенсия на 5 март.

Реваншът срещу "лос бланкос" за купата е на 19 март, а между тях има и среща с Атлетик Билбао на 12 март.

Информацията за контузията на Левандовски бе потвърдена в официално изявление на Барселона. Вчера Лева игра цял мач при загубата с 0:1 от Алмерия. За "Ел Класико" аут са още невъзстановените Педри и Усман Дембеле, а за срещата с Валенсия наказани пък ще са Гави и Рафиня.

В същото Съдийската комисия в Испания намери начин да тушира в аванс всякакви претенции на Реал Мадрид и Барселона преди дербито между тях в четвъртък. За рефер беше назначен Хосе Луис Мунуера Монтеро, към когото никой от отборите не е имал някакви претенции.

Досега през сезона 39-годишният арбитър е ръководил по три мача на двата тима, като в тях те са записали само победи.

Монтеро надуваше свирката при успехите на каталунците над Реал Сосиедад (4:1), Селта (1:0) и Атлетико Мадрид (0:1). Мачовете на Реал под негово ръководство са срещу Атлетико (2:1), Валядолид (2:0) и Осасуна (2:0).

Той беше рефер на Ел Класико за Суперкупата на Испания през януари 2022 година, когато в Саудитска Арабия двата отбора се срещнаха на полуфинал. Тогава Реал спечели с 3:2 след продължения.