Барселона се върна на втората позиция в испанската Ла Лига след победа с 1:0 при гостуването си на Реал Сосиедад в междинния 33-и кръг.

Каталунците станаха първия отбор от шампионата, който побеждава баските на техния стадион през годината и така се изравниха по точки със Севиля - по 63 на второто място.

Определено това не беше най-силния мач на отбора на Шави, но гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 11-ата минута се оказа единствен. Той се разписа с глава след меко подаване на Феран Торес. Секунди по-рано пък Осман Дембеле уцели греда.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА НА "АНОЕТА" >>>

На свой ред Сосиедад изпусна 3-4 чисти положения и сякаш заслужаваше поне точката, но Александър Сьорлот и Александър Исак направиха пропуски не и без помощта на вратаря Марк-Андре Тер Щеген.

Слабото представяне на Барса може да се оправдае с умората, тъй като само преди три каталунците играха с Кадис и на всичкото отгоре загубиха на "Камп Ноу". Баските пък имаха двойно повече време за почивка.