Барселона се класира за четвъртфиналите за Купата на Краля.

За разлика от миналата седмица, когато каталунците се измъкнаха като по чудо от Ибиса, днес драма нямаше. Меси и компания се поазабавляваха, побеждавайки елитния Леганес с 5:0.

Това бе първият случай, в който отбора игра атрактивно и с настроение под ръководството на Кике Сетиен. Да, противникът може и да не бе от най-висока класа, но все пак е част от елита на страната.

Още в 4-ата минута на мача Антоан Гризман успокои обстановката на полупразния "Камп Ноу" с гол. От този момент изглеждаше, че проблеми за Барса няма да има, което се оказа точно така.

Каталунците завършиха с владение на топката от 73%, като тотално обезличиха противника си. До края на полувремето гол вкара и бранителят Клеман Ленгле.

През втората част атакуващият футбол от Барса продължи, а оборотите вдигна и Лео Меси, който реши да се позабавлява.

Той вкара два гола, изработи и попадение на Артур.

Аржентинският геник правеше каквото си иска на терена, задминявайки на моменти противниците си сякаш са конуси. По този начин той напомни за най-добрите си времена.

Успехът парти Барса сред най-добрите 8 в турнира. Каталунците обаче трябва да се съсредоточат в Ла Лига, където изостават с три точки от големия съперник Реал (Мадрид).