Барселона и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в голямото дерби от директните елиминации в Лига Европа.

Двата гранда излязоха на "Камп Ноу" в спор, който в крайна сметка ще се реши на реванша в Англия след седмица.

Срещата завърши 2:2 и предложи множество емоции за феновете, след като първо Барса поведе, после Юнайтед обърна резултата, преди в края домакините да стигнат до равенството.

Без победител в мач, сочен от мнозина за "финал преди финала", тъй като именно каталунците и "Червените дяволи" са големите фаворити за трофея във втората по сила евронадпревара.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ТОЗИ МАЧ, КАКТО И ГОСТУВАНЕТО НА РОМА В АВСТРИЯ>>>

През първата част двата тима действаха сравнително предпазливо, като най-сериозното за отбелязване събитие бе контузията на Педри, който бе принудително заменен от Сержи Роберто в състава на Барса.

Getty Images

Второто полувреме обаче започна вихрено.

Каталунците откриха резултата в 50 минута, когато Маркос Алонсо прати топката в мрежата след удар с глава и асистенция на Рафиня.

Отговорът на Юнайтед обаче бе светкавичен - само 3 минути по-късно Маркъс Рашфорд бе изведен сам срещу Тер Стеген и без проблеми се разписа за 1:1, отбелязвайки гол номер 22 от началото на сезона.

Докато Барса успее да се опомни, гостите вкараха и втори гол. В 59 минута Каземиро стреля, но топката се отби от Жул Кунде и така попадението бе записано като автогол на сметката на бранителя.

Головата фиеста обаче не спря дотук. Барса стигна до изравняване в 77 минута след гол на Рафиня. Той центрира в наказателното поле, а Левандовски хитро остави топката да мине край него и в крайна сметка да спре в мрежата на Юнайтед за крайното 2:2.