Барселона разгроми Осасуна с 4:0 и затвори устите на критиците си.

Вълната от недоволство срещу каталунците стартира след разочароващото нулево реми срещу Галатасарай в четвъртък, но днес момчетата на Шави показаха, че могат да бележат.

Освен голова мощ, каталунците показаха страхотен футбол и настроение, само седем дни преди голямото Ел Класико на испанския футбол.

Барса записа четвъртата си поредна победа в Ла Лига, като в три от тези мачове каталунците вкараха по четири гола.

Видео от мача вижте на MAXSport.live.

А тази чудесна форма намести каталунците на третото място с 51 точки, колкото има и четъвртия Атлетико. Вторият Севиля е с пет повече, а петият Бетис с две по-малко, като Барса има мач по-малко от съседите си в класирането.

И точно заради многото критики към играчите на Барса в последните три дни, каталунците искаха да дадат бърз отговор, като решиха мача само в първия половин час на "Камп Ноу".

Тогава паднаха три от головете. Феран Торес откри от дузпа, а след това нов негов гол и един на Пиер-Емерик Обамеянг сложиха точка на спора в този двубой.

15 минути преди края Рики Пуч оформи крайното 4;0 секунди след появата си на терена.

Днес Севиля допусна четвърта поредна грешка като гост в Ла Лига.

Андалусийците направиха 1:1 при визитата си на Райо Валекано, с което на практика абдикираха от битката за титлата, изоставайки на седем точки то лидера Реал (Мадрид), който е и с мач по-малко.