Барселона мина през истински кошмар, но все пак успя да се класира на четвъртфиналите за Купата на Краля.

Испанският шампион победи с 2:1 скромният третодивизионен тим на Ибиса, като победният гол падна в 94-ата минтуа на мача.

Каталунците очакваха лесен мач на едноименния остров, известен със своя нощен живот, а не с футболния си тим.

Мотивираните домакини обаче бяха близко до сензацията, или поне до вкарването на мача в продължение. За тяхно съжаление, Барселона отправи само два точни удара във вратата им, като и двата се превърнаха в гол.

Герой за каталунците бе Антоан Гризман. Той бе един от малкото основни играчи, които пътуваха за този двубой, като успя да се нагърби, измъквайки тима си.

Домакините поведоха още в 9-ата минута чрез Пеп Мартин, а на стадиона настана истинска лудница от празнуващи фенове. Ритми от популярната за острова електронна музика звучаха на фона на радващите се домакински играчи.

Ибиса бързо вкара и втори гол, но той бе правилно отменен заради нарушение, а малко по-късно третодивизонният тим уцели и греда.

През това първо полувреме, Барса отправи само един удар, при това неточен. Първият шут в рамките на вратата дойде едва в 67-ата минтуа, а пет по-късно падна и изравнителният гол.

Дело на Гризман, а до края на мача домакините храбро се отбраняваха и изглеждаше, че всичко ще се реши след продължения или дузпи.

Тогава обаче Гризман отново се измъкна и с диагонален шут успя да спаси тима си от срамен резултат.