Барселона претърпя тежко поражение с 0:2 при гостуването си на Валенсия в среща от 21-ия кръг на испанското първенство.

Това беше трети пореден неубедителен мач за новия треньор Кике Сетиен, след като в предишните два отборът му записа минимални победи над Гренада и Ибиса.

Под ръководството на уволнения Ернесто Валверде каталунците победиха с 5:2 този съперник в първия полусезон. Освен това Барса не беше падала на "Местая" от 12 години. Поражението е четвърто за тма през сезона - вече с едно повече спрямо цялата изминала кампания.

Похвалите са за "прилепите", които изнесоха голям мач, въпреки че в почти цялата среща нямаха притежанието на топката. Победата ги изкачва на петата позиция и те остават без загуба в шампионата на своя стадион в първенството след 10 срещи. Барса вече има напълно изравнение показатели с Реал (Мадрид) по точки и голова разлика, но "лос бланкос" гостува на Валядолид в утрешния ден.

Срещата на "Местая" започна с по-добра игра на каталунците, които владееха топката продължително, но в десетата минута съдията отсъди дузпа за "прилепите". Нарушението бе на Жерар Пике, който фаулира Хосе Гая. Само че от бялата точка ударът на Макси Гомес беше спасен от Марк Андре тер Щеген.

Барса продължи да е по-активният отбор, но се затрудняваха да стигат до изгодни ситуации в атака. Валенсия удари греда след половин час игра при шут на Макси, а малко след това Тер Щеген направи спасяване.

В началото на втората част Барса можеше да открие след комбинация на Лионел Меси и Ансу Фати, но младокът отправи неточен удар.

Така се стигна до 48-ата минута, когато удар на Макси Гомес се отклони в тялото на Жорди Алба и се превърна в неспасяем за вратаря - 1:0. Попадението беше записано като автогол.

След това Барсеона беше пълен господар на терена що се отнася до владеенето на топката, но продължи трудно да се справя с отбраната на "белите". Много опасен удар на Ансу Фати мина встрани, а в 72-ата минута Меси стреля за трети път в мача от пряк свободен удар и бе най-близо - ударът му бе спасен от вратаря Доменех.

В 77-ата минута Валенсия отново удари на контраатака. Макси Гомес се разписа с прецизен удар, който остави Тер Щеген неподвижен.

В 81-ата Габриел Паулища вкара след изпълнение на ъглов удар, но попадението му бе отменено за нарушение срещу Серхио Бускетс. Ситуацията се проточи дълго и в крайна сметка корнерът беше пребит, което бе странно решение.

Каталунците натиснаха в последните минути, но липсата на ефективен завършващ удар продължи и поражението бе заслужено.