Както и се очакваше, отборът на Барселона нямаше никакви затруднения в постигането на убедителен успех срещу последния в класирането Елче.

Каталунците спечелиха гостуването си с 4:0, като продължиха уверено да крачат към титлата в Испания.

Барса ще нощува с 15 точки аванс на върха пред Реал (Мадрид), който все пак още не е изиграл двубоя си от кръга.

Но дори и той да бъде спечелен, авансът на каталунците остава все така сериозен, а рутинното гостуване на Елче бе поредната крачка към голямата цел.

Едва ли някой изобщо се е съмнявал, че Барселона ще измъкне победата, като каталунците успяха да съхранят някои от титулярите си и все пак да спечелят с разлика. ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

А все пак срещу тях бе отборът на последно място в класирането, който за целия сезон до момента бе спечелил пренебрежителния актив от едва 13 точки.

Роберт Левандовски вкара първия гол на успокоението в 20-ата минута, а това съвсем успокои редиците на Барса, като играчите започнаха да се забавляват по терена.

Шоуто продължи през още по-силното второ полувреме, в първите 20 миути на което паднаха три попадения.

Ансу Фати удвои с първия си гол от октомври, а нов гол на Левандовски и един на Феран Торес оформиха крайното 4:0, носейки очакваните и рутинни три точки за Барселона.