Барселона и Еспаньол завършиха наравно 1:1 в дербито на 17-ия кръг в Ла Лига, което предложи много емоции.

"Папагалчетата" взеха точка от "Камп Ноу" в мач от първенството за първи път от 2009 година и отбелязаха попадение за първи път от 2016-а.

Двубоят до голяма степен беше опорочен от добре познатото лице Антонио Матео Лаос, като съдията показа два червени картона, отмени още един и като цяло изпусна контрола на двубоя, който вървеше съвсем спокойно.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Барселона поведе в резултата още в седмата минута с гол на бранителя Маркос Алонсо и изглеждаше, че домакините няма да имат проблем да запишат шестата си поредна победа в първенството. Гостите от Еспаньол обаче имаха други планове и в 73-тата минута стигнаха до изравняването от дузпа. Хоселу беше точен от 11-те метра след нарушение на голмайстора Алонсо.

Пет минути по-късно Жорди Алба от състава на Барселона бе изгонен от игра с втори жълт картон, а само две минути по-късно и Винисиус Соуса от състава на гостите видя червения цвят след втор жълт картон. При отсъждането на ситуацията Матеу Лаос вдигна и директен червен картон на Леандро Кабрера, който ритна в главата Роберт Левандовски, но след преглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения главният съдия отмени санкцията си спрямо Кабрера.

В оставащите минути до края играта бе изцяло пред вратата на гостите, но стражът Алваро Фернандес се отличи с две брилянтни спасявания след удари на Андреас Кристенсен и Левандовски.

Барселона ще посрещне новата година на върха в класирането с 38 точки, колкото има и шампионът Реал Мадрид, който обаче е с по-лоша голова разлика. Еспаньол е на 16-о място с 13 точки, само на точка над зоната на изпадащите.