Барселона реши да рискува и да даде почивка на Лионел Меси за гостуването в Севиля в първи четвъртфинал от Купата на краля. И за пореден път разбра - това не е добра идея.

Домакините взеха аванс от 2:0 и са фаворит да елиминират каталунците, които спечелиха трофея в трите последни сезона.

Лео не бе дори на скамейката, след като в неделя стана от нея при 1:1 и вдъхнови Барса за 3:1 над Леганес в първенството. Треньорът Ернесто Валверде ще понесе големи критики, защото визитата в Севиля за Купата може да се окаже решаваща за изпускане на първи от трите трофея, които отборът му преследва през сезона.

На терена липсваха още Луис Суарес и Филипе Коутиньо - още основания да се постави под въпрос подходът на Валверде към двубоя.

Пабло Сарабия и Уисам бен Йедер забиха головете след почивката, а за Барса дебютира и взетият под наем ганаец Кевин-Принс Боатенг, който започна като титуляр на върха на атаката и бе сменен от Суарес в 63-ата минута.

Снимка: AP/БТА

След попадението си, Бен Йедер показа фланелка в подкрепа на изчезналия нападател Емилиано Сала.

Реваншът е на 30 януари и тогава вече носителят на трофея няма как да остави извън състава Меси и Суарес.