Барселона продължава да се измъчва на своя "Камп Ноу" и загуби трето поредно домакинство едва за втори път в историята си.

След пораженията от Айнтрахт Франкфурт и Кадис, сега каталунците на Шави паднаха в отложен мач с 0:1 и от един от най-слабите отбори през 2022 година - Райо Валекано. Това се е случвало само веднъж в историята - между сезон 1997/98 и 1998/99 под ръководството на Луис Ван Гаал. Освен това Райо стана първият новак в елита, който постига дубъл над каталунците след Саламанка през 1998-а.

ВИЖТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Мадридският тим преди началото на тази седмица нямаше нито една победа през годината, но сега вкара ранен гол и успя да опази трите точки до самия край.

Барса изигра пореден слаб мач на своя стадион и остава с 63 точки, на 15 зад Реал Мадрид. Имаше своите ситуации за гол, но сякаш в отчаянието си в повечето случаи търсеше дузпа вместо сигурно завършване на обещаващите атаки. Така доближи Реал само на една точка от титлата. Твърде вероятно е "белия балет" след шест дни при домакинството на Еспаньол официално да стане шампион за 35-и път.

Райо поведе още в шестата минута след хубав гол на Алваро Гарсия, който получи далечен пас и укроти топката на гърди преди да преодолее Марк-Андре Тер Щеген.

След това Барса направи не един и два пропуска, като на няколко пъти поиска дузпа за нарушения срещу Гави и игра с ръка.

Иначе най-големите пропуски от игра бяха на Жорди Алба, Мемфис Депай и Адама Траоре. Последният видя как негов опасен шут от близка дистанция е спасен от геройския страж на Македония Столе Димитриевски в последните акорди от мача.

Имаше и 11-минутно продължение, но и то не стигна на каталунците. Вместо това Райо бе близо до втори гол, когато удар на Пате Сис срещна страничната греда.

Така Райо едва за втори път в историята си победи на "Камп Ноу" и вече е на 11-ата позиция с 40 точки.