Кадис и Барселона завършиха наравно 0:0 в последен мач от междинния шести кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците на Роналд Куман продължават без загуба в шампионата, но допускат второ поредно разочароващо равенство след 1:1 срещу Гранада на "Камп Ноу" през миналия уикенд.

Сега Барса може да е с една идея по-доволна от резултата, тъй като игра близо половин час с човек по-малко заради втори жълт картон на Френки де Йонг в 65-ата минута. Освен това и треньорът Куман бе изгонен в края и няма да може да води отбора в предстоящия мач с Леванте.

Барса показа затруднения в атака през първото полувреме и най-любопитното бе, че стана по-опасен с човек по-малко. Последните минути на мача бяха изключително хаотични и в тях и двата отбора направиха големи пропуски. Това донякъде направи резултата справедлив.

Първото полувреме мина с повече владеене на топката от гостите, но опасните ситуации липсваха.

В началото на второто Алваро Негредо от домакините оправи много хубав удар с външната част на ходилото, но Тер Щеген се намеси още по-впечатляващо и опази вратата си чиста.

В 65-ата минута Френки де Йонг изгуби топката заради лошо свое докосване и протегна крак, за да си я върне. Успя да я докосне, като след това намери и крака на съперник. Съдията прецени, че действието му е опасно и го изгони с втори жълт картон. Ситуацията вбеси каталунците, включително и Куман.

Оттам нататък топката бе почти изцяло във владение на Кадис и "жълтите" отправиха няколко много опасни удари, които бяха блокирани.

Най-добрият шанс в мача обаче се откри пред Мемфис Депай в 93-ата минута. Той стреля по земя сам срещу вратаря, но топката мина встрани.

В крайна сметка попадение не падна и Кадис вече има шест точки на 14-ата позиция. Барса е на седмо място с девет.