"Барселона" прелетя 8000 км, за да вземе участие в благотворителния мач в чест на 100-годишнината от рождението на Нелсън Мандела.

Звездите на каталунците пристигнаха в Йоханесбург, където се изправиха срещу местния "Мамелоди Съндаунс".

"Барса" победи с 3:1 тима на "Мамелоди", който бе воден от Христо Стоичков през сезон 2009-2010 г.

Благотворителната среща започна с гол още във втората минута. Домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Дембеле овладя пред наказателното поле и реализира.

В 18-та "Барса" вкара второ попадение. Денис Суарес изведе съфамилника си Луис Суарес в наказателното поле и уругваецът се разписа за 2:0.

В 26-та германският страж на каталунците направи силно спасяване, при което и напречната греда му помогна.

Дембеле можеше да вкара второто си попадение до края на полувремето, но южноафрикански бранител изчисти пред голлинията, а малко по-късно Денис Суарес нацели гредата.

Ернесто Валверде смени целия състав на "Барселона" на полувремето, а в 66-та минута Андре Гомеш направи преднината на испанския шампион класическа.

Почетното попадение за домакините падна в 84-та минута.

Най-емоционалният момент в мача дойде в 75-та минута, когато в игра влезе аржентинската суперзвезда Лионел Меси. Стадионът го поздрави с няколкоминутни овации, а в очите на много от феновете можеха да се забележат сълзи.

Веднага след мача "Барса" отлетя обратно за Испания, където им предстои последният мач от сезона - домакинство на "Реал" (Сосиедад) в неделя.