Барселона унижи гостувашия новак Уеска със 8:2 в мач от третия кръг на испанската Примера.

Симпатичният новак изненадващо поведе в третата минута, но така само ядоса шампиона, който след това вкарва средно на всеки 11 минути.

В главен диригент за разгрома се превърна Лионел Меси, който вкара две от попаденията и постигна рекорд.

Аржентинецът е първият играч в историята на първенството, който достига квота от 150 асистенции.

23 от тях са на сметката на Луис Суарес, който днес също вкара два пъти.

Другите попадения за Барса бяха автогол, гол на Осман Дембеле, Иван Ракитич и Жорди Алба.

За гостите точни бяха Хуан Ернандес и Алекс Галар. Това е неприятен удар за Уеска, който започна с победа и равенство шампионата.

Такава обаче е реалността в испанското първенство. Барса и Реал остават единствените два отбора с пълен актив.