Барселона постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на Валядолид в среща от междинния 15-и кръг в Ла Лига.

"Каталунците" прекъснаха серия от четири мача без успех далеч от дома, като показаха настроение и доминация, които им липсваха в последните няколко мача.

Клеман Ленгле, Мартин Брайтуайт и Лионел Меси отбелязаха за отбора на Роналд Куман, който се изкачи до петата позиция с 24 точки. Поражението остави Валядолид, чийто собственик е Феномена Роналдо, в зоната на изпадащите с 14 точки.

Попадението на Меси означава, че той вече еднолично държи рекорда за най-много голове с един клуб, задминавайки Пеле. Попаденията му към момента са 644.

Валядолид исторически продължава да е много удобен опонент за "каталунците", като в последните 14 издания на това съперничество "блаугранас" има 13 успеха.

Резултатът на "Естадио Мунисипал Хосе Сория" откри Ленгле в 21-ата минута след центриране от Меси и удар с глава.

Вторият гол бе дело на Брайтуайт в 35-ата минута. Датчанинът завърши красива многоходова комбинация след остър пас на Сержиньо Дейст.

Меси оформи крайния резултат в 65-ата минута, като завърши друга красива комбинация - между него, Де Йонг и Педри.

Барса създаде още много шансове за гол, като Меси и Коутиньо по веднъж удряха страничния стълб.