Лионел Меси записа своя мач №500 в испанската Ла Лига, всеки един от тях с екипа на Барселона.

Каталунците успяха да спечелят гостуването си на скромния Уеска с 1:0, но го сториха доста по-трудно от очакваното.

Проблемите за Барса този път не идваха от грешките в отбрана или безидейната игра, а от многото пропуснати чудесни шансове.

Френки Де Йонг вкара единствения гол в 27-ата минута, засичайки центриране именно на Меси.

Прес останалото време, най-вече през първата част, каталунците изпуснаха редица чудесни шансове да си решат мача.

А това можеше да им струва скъпо, защото макар Уеска да се бранеше през почти целия мач, в края му домакините хвърлиха всичко в атака, което доведе до няколко добри шанса и в тяхна полза.

Все пак добрата новина за Барселона с атрите точки, които изкачват тима до петото място. Разликата с върха обаче си остава все така сериозна - 10 точки зад Атлетико (Мадрид), който е и с мач по-малко.