Виляреал и Барселона направиха невероятен мач и завършиха наравно 4:4.

Домакините определено изиграха най-силния си мач през сезона и при резултат 4:2 виждаха как печелят трите точки, но не бяха пресметнали наличието на Лионел Меси и Луис Суарес, които в добавеното от съдията продължение донесоха равенството за Барса.

Началото на мач не предвещаваше този луд развой.

Ранни попадения на Филипе Коутиньо и Малком дадоха преднина от 2 гола на каталунците, а феновете на "Ел Мадригал" се опасяваха от обрат.

Двата гола преднина обаче успокоиха Барса, което даде няколко възможности на Виляреал и при една от тях Самуел Чуквуезе намали.

"Жълтата подводница" започна вихрено втората част и буквално разсипа Барселона в първите 15 минути от полувремето, за да стигне до пълен обрат.

Карл Екамби изравни, а Висенте Ибора покачи на 3:2.

В този момент в игра се появи и Лео Меси, който трябваше да решава проблемите на тима си за пореден път.

Докато Барса започна да атакува все по-сериозно, груба грешка в отбраната позволи на Карлос Бака да напредне, да финтира вратаря и да отбележи за 4:2.

Сякаш всичко бе решено, но Алваро Гонзалес си изкара глупав червен картон малко преди края, а последните 5 минути преминаха изцяло пред наказателното поле на Виляреал.

Геният на Лионел Меси се прови и от пряк свободен удар аржентинецът намали.

В последната ситуация от мача Барса получи шанс да изпълни корнер, Суарес бе изпуснат на далечна греда и с мощен удар от воле донесе точката за тима си и голямото разочарование на "Ел Мадригал".