Възроденият тим на Барселона спечели Ел Класико, макар то да бе с приятелски характер и играно отвъд океана като част от американското турне на двата отбора.

Каталунците удариха с 1:0 Реал (Мадрид), пред пълните трибуни на "Аледжайънт Стейдиъм" в блясавия нощен Лас Вегас.

Това бе 34-ата контрола между двата колоса на испанския футбол, но едва втората за последните 31 години. Почти всички от тези контролни мачове са се играли още преди Втората световна война, а след зараждането на истинското съперничество между Барса и Реал, контролите са изключителна рядкост.

За последно такъв мач имаше преди пет години, отново като част от американското турне, но тогава в Маями. Днес шоуто бе за феновете във Вегас.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Макар и само контрола, винаги е приятно да удариш големия си враг, а за възродения и правещ страхотно впечатление тим на Барселона, това със сигурност ще донесе допълнително самочувствие.

За каталунците от първата минута дебютира новата суперзвезда на тима Роберт Левандовски, но шоуто открадна друго ново попълнение.

Това бе Рафиня, който в 27-ата минута с мощен удар с левия крак вкара уникален гол, оказал се единствен и победен в срещата.

Барселона бе отборът с повечето и по-добрите положения през целия мач, а със страхотните си спасявания през втората част Тибо Куртоа бе оснвоният виновник, резултатът на остане само 1:0.

Така след ужасния минал сезона за Барселона, поне с първите контроли през лятото, каталунците вдъхват надежда на феновете си

В друга контрола играна на американска земя, видяхме друго дерби, при това градско. Един срещу друг се изправиха Арсенал и Челси, а изходът бе доста болезнен за синята част на Лондон.

Артилеристите изнесе истинска лекция на своя опонент и спечели с 4:0. Как се стигна до този резултат вижте тук.