Барселона постигна разгромна победа с 6:1 при гостуването си на Реал Сосиедад в най-очакваната среща от 28-ия кръг в испанската Ла Лига.

Успехът за хората на Роналд Куман дойде неочаквано лесно, тъй като съперникът се намира на петата позиция и традиционно дава сериозен отпор на голямата тройка.

Антоан Гризман, Сержиньо Дест на два пъти, Лионел Меси на два пъти и Осман Дембеле бяха точни за гостите, а Андер Баренечея вкара почетното попадение за баските.

Меси официално счупи рекорда на Шави за най-много мачове с екипа на отбора - 768.

За последно Барса вкара шест гола в един мач от Ла Лига през 2018-а, когато победи Уеска с 8:2. При гостуване Алавес бе победен с 6:0 година по-рано. Сосиедад пък за първи път от 2000 година допусна шест гола като домакин, като и тогава Барса бе съперникът.

Победата е пета поредна за каталунците в Ла Лига и запазва разликата от четири точки спрямо водача Атлетико Мадрид - 62 срещу 66. Сосиедад остава пети с 45 точки.

Головата фиеста откри Антоан Гризман в 37-ата минута, вкарвайки от добавка. Преди това удар на Осман Дембеле беше спасен от вратаря, а атаката започна след добра работа на Лео Меси.

В 43-ата минута Сержиньо Дест се включи от фланга и получи от Меси, за да реализира за 2:0, носейки гола на успокоението. В 53-ата минута Жорди Алба мина на парад по аут линията и подаде на Дест, който вкара втория си гол за 3:0.

Четвъртото дойде в 56-ата минута, когато този път Меси беше изведен с хубав пас зад защитата от Серхио Бускетс. В 71-ата Осман Дембеле вкара за 4:0 с прецизен диагонален удар по земя.

Най-красивият гол обаче беше за домакините и падна в 77-ата минута, когато младият Андер Баренечея вкара със страхотен удар. Последното попадение в мача бе реализирано от Меси в 89-ата минута

В друг мач от кръга Атлетико Мадрид победи Алавес с 1:0 при домакинството си. Луис Суарес вкара гол №500 в кариерата си, а в края на мача Ян Облак се превърна в герой, спасявайки дузпа на съперника.