Барсеона победи Виляреал с 2:1 в среща от междинния шести кръг на испанското първенство.

На "Камп Ноу" паднаха два великолепни гола от дистанция - по един за двата отбора, но каталунците загубиха най-ценния си играч в лицето на Лионел Меси.

Аржентинският гений напусна с травма терена през първото полувреме при резултат 2:0 и все още не е ясно колко сериозен е проблемът му.

Иначе Барса поведе още в шестата минута след изпълнение на ъглов удар от Меси, който намери на близката греда Антоан Гризман. Французинът с глава откри резултата.

В 15-та минута дойде най-красивият момент в двубоя. Артур отправи снаряд от близо 30 метра, с който не остави никакъв шанс на вратаря Серхио Асенхо.

Сценарият се повтори в края на полувремето, но на другата врата. Ветеранът Санти Касорла вкара друг изумителен гол от дистанция, за да намали на 1:2.

През втората част бившият ас на Арсенал принуди Тер Щеген да прави много важно спасяване, с което резултатът се запази. В последните минути Асенхо спаси удар на Пике от пряк свободен удар и нови голове не паднаха.

Така Барса остава без чиста мрежа от началото на сезона и е четвърти в класирането с 10 точки. Виляреал оста осми с 8 пункта.