Барселона победи Реал Сосиедад с 4:2 в първия мач за клуба след края на ерата Меси.

Въпреки изключитлено трудните и напрегнати времена извън терена, Барса направи силен мач и напълно залсужи успеха си, който дори можеше да е по-убедителен.

Ясно е, че животът без Меси ще е труден, поне в началото, а в 10-ата минута на двубоя целия стадион стана на крака, за да изпрати символично своя герой, който вече ще носи екипа на ПСЖ.

В тези минути каталунците вече играеха изключително силно, като уцелиха греда и изпуснаха още няколко положения.

Малко по-късно - в 19-ата минута, логичното се случи и Барса излезе напред в резултата. Новото попълнение Мемфис Депай центрира, а капитанът Жерар Пике вкара с глава.

Само няколко дни, след като се съгласи да намали заплатата си, за да помогне на клуба, Пике вкара и откриващия гол за Барса през сезона.

В самия край на това първо полувреме Мартин Брайтуайт успя да удвои резултата с глава.

Силната игра на Барса продължи и през втората част, а в 59-ата минута с втория си гол в мача, датският национал Брайтуайт направи резултата 3:0 и сякаш напълно реши всичко в мача

Трябва да споменем, че само седмица след изиграния финал на Олимпиадата, на терена за Барса 90 минути прекара 18-годишното чудо Педри. За него това бе мач №75 в последната година.

Иначе на терена всичко се поуспокои и Барса вървеше уверено към класическия успех, преди да дойдат шокиращите минути между 82-ата и 85-ата.

Тогава Хулен Лобере върна един гол за гостите от Реал Сосиедад, а малко след това звездата на тима Микел Оярсабал направи резултата 3:2 със страхотен пряк свободен удар.

Така пет минути преди края изведнъж Реал Сосиедад се оказа само с гол по-малко от Барселона и се хвърли да търси изравняването.

Хвърлянето на всички сили в атака обаче позволи на Барса да нанесе вече решителния удар в първата минута на добавеното време, когато Брайтуайт затвърди силния си мач с асистенция, подавайки за гола на Сержи Роберто.