Барселона победи Сеута с 5:0 в мач от осминафиналите в турнира за Купата на Испания.

Дни, след като каталунците спечелиха Суперкупата на страната във финал срещу Реал Мадрид в Саудитска Арабия, те трябваше да пътуват с хеликоптер до северна Африка.

Симпатичният град Сеута, който се намира ръба на африканския континент и е испанска територия, напълни стадиона си за далеч по-именития тим.

Третодивизионният тим не успя да се противопостави на по-класния съперник, макар че в първите 40 минути не допусна попадение.

В 41-ата Рафиня откри резултата, а през втората част Барса се развихри. Роберт Левандвоски бе точен в 50-ата минута, а след това се разписаха Ансу Фати (71'), Франк Кесие (77') и отново Левандовски (90') за крайния резултат.

Барселона е най-успешният отбор в турнира, като има 31 купи на Испания, с осем повече от втория Атлетик Билбао. През 2021-а каталунците победиха именно баските, за да спечелят последния си трофей от надпреварата.

Досега за четвъртфиналите се класираха още Атлетико Мадрид, Осасуна, Атлетик Билбао, Валенсия, Севиля и Реал Сосиедад.