Барселона спечели домакинството си на Селта с 1:0 в осмия кръг на испанската Ла Лига.

Хората на Шави ще запомнят този сблъсък само със спечелването на трите точки, тъй като определено не впечатлиха с цялостното си представяне.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Гол на Педри в 17-ата минута даде спокойствие за домакините, но през цялото второто полувреме те бяха надиграни от своя съперник и може да се каже, че си "играеха с огъня", тъй като не създадоха нищо в атака. За тяхна радост изравнително попадение не падна.

Шави може да е доволен, че защитата му осигури шеста поредна суха мрежа в шампионата и съответно също толкова поредни победи.

С тази си игра обаче каталунците едва ли ще успеят да запазят баланса в предстоящото гостуване на Реал Мадрид на 16 октомври.

Двата гранда в момента са убедително на първите две позиции, като единствено по-добрата голова разлика на каталунците им носи първото място.

Селта записа трето поредно поражение като гост и е на 11-ото място с 10 точки.