Барселона записа поредна суха мрежа при поредната си измъчена победа с 1:0, която този път дойде срещу Осасуна. Каталунците печелят с този резултат за единадесети път през сезона, като се наредиха до три други отбора, които държат рекорда в Ла Лига за най-много успехи с този резултат в рамките на една кампания.

Това са Валенсия през сезон 1988/1989, Атлетико (Мадрид) през 2017/2018 и Севиля през 2020/2021. Стрите точки тази вечер Барса се откъсна на 14 точки пред втория в класирането Реал (Мадрид), който обаче е и с мач по-малко към момента.

ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Футболистите на Шави Ернандес все пак направиха една от последните крачки към така жадуваната титла, а това стана факт благодарение на гол на Жорди Алба. Левият краен защитник се появи в игра като резерва и осигури победата на своя тим с победно попадение в 85-ата минута.

Съотборниците му играха с човек повече от съперника повече от 60 минути, след като Хорхе Ерандо от гостуващия тим бе изгонен с директен червен картон в 27-ата минута, но това не улесни особено домакините. Първият точен удар на "блаугранас" дойде чак след почивката, а с пропуски се отчетоха почти всички офанзивни футболисти на тима.

Лоша новина за Барселона със сигурност е и контузията на Гави, който напусна игра принудително още преди почивката. В крайна сметка резервата Жорди Алба подпечата победата на лидера в класирането с гол със силния си ляв крак пет минути преди края.

Марк-Андре тер Щеген пък запази мрежата си суха за 25-и път в първенството този сезон. По този показател каталунците се изравниха с Депортиво Ла Коруня (1993/1994) и Челси през 2004/2005 като отборите с най-много шампионатни мачове без допуснат гол в Ла Лига, Премиър Лийг, Бундеслигата и Серия "А".

В Испания този уикенд няма да има кръг от първенството, защото предстои финал за Купата, който ще противопостави именно днешния противник на Барса Осасуна и Реал (Мадрид).