Барселона продължава без грешка в Ла Лига с шеста победа в шест мача от началото на сезона. Поредната жертва на каталунците бе Виляреал, а футболистите на Ханзи Флик бяха убедителни при гостуването си на "Естадио де ла серамика", печелейки с 5:1.

Но същевременно даде жертва. Капитанът Марк-Андре тер Щеген получи контузия към края на първото полувреме, като прогнозите са далеч от оптимистични и по първоначални данни ства дума за скъсани кръстни връзки.

Германецът, който играе в клуба вече 10 години, бе изнесен на носилка.

Колкото до играта - Роберт Левандовски и Рафиня вкараха по два гола за победителите. Веднъж се разписа 21-годишният Пабло Торе, който добави и асистенция на сметката си.

За Виляреал голмайсторът бе Айозе Перес, който намали изоставането на своите до 1:2 преди приключването на първата част, а "жълтата подводница" не успя да стигне до повече попадения.

За сметка на това повече от 20 хиляди души по трибунтие видяха още три гола за гостите през втората част.

Барселона е лидер в класирането с 18 точки, докато Виляреал e пети с 11.