Шави беше на секунди от втора загуба начело на Барселона, но късен гол на Френки де Йонг донесе равенство 2:2 при гостуването на Еспаньол в градското дерби от 24-ия кръг на Ла Лига.

Каталунският гранд не изигра най-силния си мач, но и "папагалчетата" заслужават похвали, защото потърсиха първа победа за първенство в дербито от 2009 година и до голяма степен заслужаваха да я постигнат.

Равенството оставя Барса на четвъртата позиция с 39 точки, а Еспаньол губи силната си форма от началото на сезона и е 13-и с 28 точки.

Барса поведе още в първата си атака, след минута и 16 секунди игрово време. Жорди Алба пусна центриране към далечната греда и там Педри протегна крак, за да засече за 1:0 и да вкара първия си гол за сезона в Ла Лига.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДВУБОЯ  >>>

В 38-ата минута каталунците направиха голям пропуск. Адам Траоре пое топката в наказателното поле и стреля силно, но в рамото на Диего Лопес.

В 40-ата минута Еспаньол удари. Сержи Дардер получи на границата на наказателното поле от Раул де Томас и отправи страхотен фалцов удар, който не остави шанс на Тер Щеген - 1:1.

Каталунците привидно поведоха в резултата отново в 56-ата минута. Удар на Жорди Алба рикошира в бранител, а защитата на Еспаньол проспа как Гави взима топката и реализира, само че бе отсъдена засада на Френки Де Йонг. Правилно решение.

И вместо Барса да е напред в резултата, се случи точно обратното. Головата машина на "папагалчетата" Раул де Томас вкара за 2:1 след дълъг пас зад защитника Ерик Гарсия. Нападателят пое на гърди и със следващото си докосване преодоля Тер Щеген.

В последните минути мачът се изнерви и сблъсък между Жерар Пике и Николас Меламед донесе по един червен картон за двамата. Централният защитник на Барса ще пропусне предстоящото дерби с Валенсия.

В 96-ата минута гостите успяха да изкопчат точката от съперника. Адама Траоре центрира и Франки де Йонг се извиси, за да прати топката във вратата за 2:2.