Барселона не успя да победи като гост Севиля - 1:1, в дербито от кръга в Испания. Каталунците бяха по-добрият отбор на терена, имаха повече положения да спечелят, но не съумяха да го направят.

И така остават само с един пълен успех като гост за сезона в Ла Лига - твърде малко за гранд при 8 изиграни двубоя навън.

Видео от мача вижте на maxsport.live.

Севиля запази гордото си постижение да не е победен на неговия "Санчес Писхуан", като има 7 успеха и вече 2 ремита. Това е и причината този тим да преследва Реал Мадрид на върха в класирането, но тази вечер андалусийците пропуснаха отличен шанс да съкратят разликата с лидера. Тя е пет точки за Мадрид, а можеше да е само три, ако Севиля бе съумял да пречупи Барса.

Гостите започнаха мача по-силно, но напук на логиката изостанаха в резултата с гол в 32-рата минута на Папу Гомес. Домакините изпълниха заучено корнер, при който топката отиде по земя към точката на дузпата, а там аржентинецът я намери точно и прецизно - 1:0.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В 45-ата минута Барса изравни с гол с глава на уругвайския бранител Араухо, което бе справедливо с оглед играта.

В 64-ата минута нещата на терена рязко се наклониха към гостите, след като Жул Кунде от Севиля необяснимо изригна, хвърли топката в лицето на Жорди Алба и бе изгонен.

Барса натисна и бе по-близо до трите точки, след като в последните 10 минути имаше две отлични ситуации. Първо 17-годишният Гави с глава пропусна от чиста позиция, оставен непокрит. След това Усман Дембеле стреля фалцово в гредата.

Така Севиля остава на пет точки зад Реал (43 срещу 38 за "кралете"), а Барса е седми с 28 т., на цели 15 от лидера. Но само на две от четворката.

В ранния мач Виляреал се развихри и разби с 5:2 гостуващия Алавес. Отборът на Унай Емери е в отлично състояние през този месец, след като взе сблъсъка за класиране в елиминациите като гост на Аталанта в Шампионската лига, а после навъртя три убедителни победи в първенството.