Барселона не успя да победи Галатасарай в първия осминафинален мач между двата тима от Лига Европа. Каталунците, които напълно резонно влязоха в мача като фаворити, доминираха срещу турския си съперник, но така и не успяха да материализират преимуществото си и да стигнат до гол и евентуално победа.

От самото начало домакините заложиха на типичния си стил с продължително владение на топката и преса, докато турците разчитаха предимно на контраатакуваща игра.

Репортаж от мача може да видите тук.

Първата по-добра възможност за испанците дойде в 25-ата минута, когато Мемфис Депай стреля от пряк свободен удар, но Иняки Пеня го отказа с чудесно спасяване. Испанецът е преотстъпен в Истанбул именно от Барса. До почивката противно на очакванията Галатасарай заигра по-добре и стигна до няколко шанса, които обаче не успя да превърне в голове.

Второто полувреме за Барса започна с тройна смяна, като в игра влязоха Усман Дембеле, Жерар Пике и Серхио Бускетс. Четвърт час по-късно на терена се появи и Пиер-Емерик Обамеянг. В 62-ата минута Жорди Алба засече центриране на Адама Траоре, но стреля неточно, а две минути след това Френки де Йонг тества Пеня.

Петнадесет минути преди края Барса нацели греда, отново след изстрел на де Йонг. Само три минути по-късно гостите реализираха, но попадението на разервата Бафетимби Гомис бе отменено заради засада. В 80-ата минута Шави пусна в игра Люк де Йонг и започна да разчита предимно на центрирания, но това на даде резултат и така двата тима завършиха 0:0.

В най-интригуващата среща от вечерта в турнира Аталанта победи Байер (Леверкузен) с 3:2. Чарлес Арангис изведе “аспирините” напред още в 11-ата минута, но за 120 секунди домакините от Бергамо обърнаха. Това се случи след комбинации между Луис Муриел и Руслан Малиновский - първо разиграване между двамата завърши с гол за украинеца в 23-ата минута, а след това и Муриел се разписа след пас от Малиновский в 25-ата минута - 2:1.

Kолумбиецът добави и втори гол на сметката си в 49-ата минута, а в 63-ата Муса Диаби намали за гостите от Германия.