Барселона е на четвъртфинал в Шампионската лига след 3:1 в реванша от осминафиналите срещу Наполи у дома.

След 1:1 в Неапол, с общ резултат 4:2, испанският гранд върви напред.

Каталунците отговориха на призива на треньора си Шави, че това е мачът на сезона за клуба, и на терена ясно показаха, че нямат намерение да се предават в този турнир.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Той се очертава и единствен шанс за трофей на Барса, след като в първенството нещата отиват към битка за второто място с Жирона.

Но тази вечер всичко това бе забравено. Шави пусна на терена три момчета от академията на клуба, на които очевидно има безгранично доверие. Дебютантът в турнира Пау Кубарси (защитник) е едва на 17, в халфовата линия бе Фермин (20), а в атака - Ламин Ямал (16).

В 15-ата минута точно Фермин даде тон за успеха. Рафиня подаде отляво и халфът вкара за 1:0. И в еуфорията, Барса удари отново. В 17-ата вкара Жоао Кансело, след като този път Рафиня стреля в гредата.

Още до почивката Наполи намали чрез Рахмани, а мачът се изнерви и бе двуостър, като гостите се хвърлиха да изравнят.

Но Роберт Левандовски завърши страхотна атака в 83-ата минута, след като Илкай Гюндоган изведе Серхи Роберто, а той подаде на празна врата на поляка - 3:1 и интригата бе заличена.

За първи път от четири години Барса е сред най-добрите осем тима в Европа и чака съперника си на четвъртфинал. Петкратният шампион на континента е в контраст като опит и традиции в турнирите на УЕФА с Наполи, който едва веднъж е бил четвъртфиналист в шампионската надпревара - миналия сезон.