Барселона започна ударно предсезонното си турне в САЩ, пред погледа на новия си звезден нападател Роберт Левандовски.

Каталунците разгромиха с 6:0 отборът на Дейвид Бекъм - Интер Маями, пред пълните трибуни на стадиона във Форт Лотърдейл.

Още от първия си американски мач момчетата на Шави показаха своя блясък в атака и обнадеждиха феновете си, че ги чака един специален сезон.

Самият Шави не бе на резервната скамейка, защото имаше проблем с визата и влизането си в САЩ, но се очаква той да бъде до отбора в американското Ел Класико срещу Реал (Мадрид), което ще се играе в Лас Вегас в нощта на събота срещу неделя.

На скамейката обаче бе така чаканата звезда в атака Роберт Левандовски. Той не бе по екип и не се появи в игра, но всички очакват от него да се превърне в новия топ реализатор на каталунците.

Конкуренцията за тази роля обаче ще е сериозна, защото и без него Барса вкара шест попадения.

Друго ново попълнение - Рафиня, се отчете с асистенция и гол за първите си 25 минути с екипа на тима, а попаденията вкараха Пиер-Емерик Обамеянг, Ансу Фати, Гави, Мемфис Депай и Осман Дембелe.

В състава на Интер Маями от първата минута на терена бе нападателят с български корени Индиана Василев, а със сигурнсот най-голям интерес предизвика появата на Ромео Бекъм в игра пет минути прди края.

Както подсказва и името, той е син на легендарният собственик на клуба - Дейвид Бекъм.