Байерн (Мюнхен) остана с човек по-малко след едва тринадесет минути игра срещу Щутгарт, но това изглежда само раздразни шампионите, които се вдигнаха и разгромиха “швабите” и с десет души. Баварците спечелиха с 4:0, след като играха почти 80 минути с човек по-малко, а основният заподозрян Роберт Левандовски отново бе в светлината на прожекторите.

Реакцията на Байерн след изгонването на Алфонсо Дейвис бе удивителна - Левандовски вкара за 1:0 само пет минути по-късно, а още четири след това Серж Гнабри, който асистира за първия гол, направи резултата 2:0. Доминацията на мюнхенския тим продължи с още един гол на Лева, този път с глава в 23-ата минута за 3:0.

Така десет минути след като останаха с 10 души, шампионите вече водеха с 3:0.

Левандовски окончателно уби интригата шест минути преди почивката, когато вкара и с левия крак, за да оформи “перфектен” хеттрик, включващ гол с двата крака и с глава, както и крайното 4:0.

С трите си гола днес Левандовски вече има 35 попадения в първенсвото този сезон. Единствено Герд Мюлер е вкарвал повече в рамките на една кампания - 40 през 1971/1972, 38 през 1969/1970 и 36 през 1972/1973.

Отборът на Ханзи Флик е начело в Бундеслигатa с 61 точки след 26 кръга, следван от РБ (Лайпциг) с 57 и Волфсбург с 51.